Ik ben blij dat ik op een plek werk waar mijn hart ligt

31 oktober 2023

“Al mijn hele leven heb ik de wens om iets te kunnen betekenen voor oudere mensen. Ik was dol op mijn oma en denk dat deze wens daaruit is ontstaan. Daarom vind ik het zo mooi dat na zoveel jaar dit allemaal samenkomt en ik echt iets kan betekenen voor oudere mensen. Sinds mei van dit jaar werk ik namelijk bij Werkpost Zinzia – Oranje Nassau’s Oord, waar ik het zorgpersoneel en de woonkamerbegeleiders ondersteun. Ik ben blij dat ik op een plek werk waar mijn hart ligt,” aldus Wendy Peters.

Van ontbijt tot schoonmaak
Wendy werkt drie dagen per week bij Werkpost Zinzia – Oranje Nassau’s Oord op afdeling Wijtstee/Tiendekamp. Vorig jaar is deze werkpost gestart en inmiddels werken er meerdere assistent-medewerkers vanuit Driestroom. Wendy: “Op onze afdeling wonen voornamelijk demente ouderen. Ik werk in de twee gezamenlijke woonkamers. Hier zorg ik onder andere voor het ontbijt. Elke ochtend vraag ik wat de bewoners willen eten. Inmiddels ken ik ze allemaal erg goed en weet ik wat de meesten lekker vinden. Naast het verzorgen van het ontbijt maak ik ook schoon, vul de voorraad bij en controleer de koelkast. Op dinsdag lopen we linnengoed op de slaapkamers. We vullen dan de kasten een met linnengoed en beddengoed.”

Dat stukje extra bieden
Wendy: “Het leukste is toch wel het wandelen met de bewoners naar de pluktuin. Dan maken we onderweg en praatje en plukken bloemen voor op de woonkamers. Ook ben ik onlangs met een bewoner op een duo-fiets naar haar ‘oude’ huis gefietst. Ontzettend dankbaar om te kunnen doen. Zo kunnen de zorgmedewerkers echt zorg verlenen en zorgen wij voor net dat stukje extra. Sinds een aantal weken is er ook een dagstart waarin het zorgpersoneel, de woonkamerbegeleiders en wij, de assistent-medewerkers, doorspreken wat er voor die dag op het programma staat en of er bijzonderheden zijn. We zijn samen echt één team en door deze dagstart zijn de lijnen nog korter.” 

Liefde geven
In het begin vond Wendy het lastig om haar grenzen te bewaken. Zo nam ze geen pauze en werkte vaak langer door dan haar eindtijd. Dit gaat nu veel beter en Wendy geeft op tijd haar grenzen aan. Wendy: “Dat is iets wat ik echt geleerd heb in mijn persoonlijke ontwikkeling. Wat ik verder nog wel zou willen leren op werkgebied is om ook mensen met slikproblemen te helpen. Bij Zinzia hebben ze een speciale slikscholing waarin je leert hoe je om moet gaan met mensen met slikproblemen en hoe je moet handelen mocht het niet goed gaan. Dat is iets voor in de toekomst dat nog op mijn lijstje staat om te leren. Ik ben trots op waar ik tot nu toe gekomen ben en dat ik in mijn werk liefde kan geven aan de oudere mens.”


Ook voor jou interessant

24okt Driestroom-Bosgroep--2979 Nieuws - 24 oktober 2023

Buiten werken in een bosrijke omgeving


Kom jij ook leren en werken bij ons? Oude beukenlanen, vennen, moerasgebieden, rivierduinen en landgoederen. De natuur in het Rijk van Nijmegen is heel divers. Midden in deze natuur vind je de Bosgroep. Vanuit onze twee werkschuren gaan we elke dag op pad om in dit mooie gebied te werken. Van de Overasseltse en Hatertse Vennen tot aan de bossen van Groesbeek. We kennen het gebied goed en zijn op vele plaatsen actief. Werk je liever op onze eigen locatie in plaats van in het bos? Ook dat kan! We werken nauw samen met en voor Staatsbosbeheer en Natuurbegraafplaats Mookerheide. Kom jij ook leren en werken in een betoverende en bosrijke omgeving?  Snoeien, zagen, kloven en prikken  Elke werkdag trekken we de natuur in om verschillende werkzaamheden te doen. Dit varieert van bomen en struiken snoeien, stam[1]men zagen tot aan bladblazen en het prikken van zwerfafval op de parkeerplaatsen in het bos. Ook onderhouden we het terrein van Staatsbosbeheer en werken we bij Theehuis en boerderij De Eikenhorst. Bij voetbalvereniging SV Juliana ’31 zorgen we er elke maandagochtend voor dat het voetbalcomplex er netjes bij ligt. Voor en bij Natuurbegraafplaats Mookerheide onderhouden we het bos en zagen hout. Geen dag is hetzelfde en je bent altijd in de buitenlucht aan het werk.  Haardhout en aanmaakhout De bosrijke omgeving maakt van de Bosgroep een plek waar rust en bedrijvigheid uitstekend samengaan. Naast alle werkzaamheden in het bos verwerken we het hout ook tot eigen producten: haardhout en aanmaakhout. Alle verrichtingen om te komen tot deze producten, doen we zelf. Denk hierbij aan zagen, kloven, pallets slopen en inpakken. We verkopen deze producten vanuit onze werkschuren. Met name in de koudere maanden vliegen deze producten de deur uit. Meer lezen over de Bosgroep? Bekijk dan onze nieuwe flyer! Kom jij ook leren, werken of je dag besteden bij de Bosgroep? Neem contact met ons op via 0481 – 37 55 55 of driestroomincontact@driestroom.nl. Onze trajectcoördinator belt jou terug.      Lees verder
23okt KBgoffert51 Nieuws - 23 oktober 2023

Wat een zomer.. En dan nu, het najaar!


Vorig jaar is kinderboerderij de Goffert gestart met het project ‘Groenten en bloemen de wijk in’. Met dit project levert de kinderboerderij een bijdrage aan een vitale samenleving, waarbij verspilling van voedsel tegengegaan wordt en een gezonde en actieve leefstijl gestimuleerd wordt. Ook wil de kinderboerderij met dit project meer wijkbewoners in contact brengen met de kinderboerderij, door zelfgekweekte producten uit de moestuin aan te bieden aan wijkbewoners en bezoekers. Goede zomer Medewerkers van kinderboerderij de Goffert: “Onze moestuin is deze zomer gelukkig heel goed doorgekomen. De plantjesmarkt trok afgelopen april wederom behoorlijk wat bezoekers en er is veel gezaaid voor een mooie oogst in de zomer. Voor alle planten en bloemen was het fijn dat het niet te vaak of te lang erg warm was en er regelmatig wat regen viel. Gelukkig verrichte ons druppelsysteem natuurlijk ook aanvullend werk. Steeds meer mensen weten onze moestuin te vinden en we hebben al best wat vaste klanten die regelmatig een natuurboeket kopen, voor henzelf of om iemand anders cadeau te geven. We krijgen veel complimenten over hoe mooi de moestuin is geworden en vertellen graag over wat we te bieden hebben.  Wisselend assortiment Ons assortiment groenten wisselt en past uiteraard bij het desbetreffende seizoen. De tomaten en andere zomerse groenten hebben inmiddels plaatsgemaakt voor 'herfstig' lekkers; het gewicht van de allergrootste pompoen is geraden door één van onze medewerkers (23 kg!) en de kleinere pompoenen voor verkoop liggen gezellig uitgestald. Niet alle groenten zijn geschikt om 'uit te stallen' dus vraag, tijdens een bezoekje aan onze boerderij, gerust wat we nog meer hebben staan. Dan pakken we dit met alle liefde voor je uit de tuin." Zien we jou dit najaar bij onze kinderboerderij?      'Groenten en bloemen de wijk in’ wordt mogelijk gemaakt door een bijdrage van Vrienden van Driestroom en met budget vanuit het Lokaal Preventie Akkoord voor een groen en gezond Nijmegen.   Lees verder
18okt Nieuws - 18 oktober 2023

10 jaar Theater Klare Taal! Vier jij deze mijlpaal met ons mee in onze feestweek?


Dit jaar bestaat Theater Klare Taal 10 jaar! Daarom is het tijd voor een feestje.. En niet zomaar een feestje, we vieren van dinsdag 21 november tot en met vrijdag 24 november de hele week FEEST! Onze spelers kunnen niet wachten om hun nieuwste voorstelling: ‘Een soort van liefdesverhaal over een boot, een droom en de kus van een prins’ aan het grote publiek te laten zien. Daarom spelen we in onze feestweek de voorstelling maar liefst drie avonden achter elkaar! Daarnaast organiseren we nog veel andere activiteiten. Dus heb je altijd al eens zelf in het theater willen staan? Doe dan gezellig mee met een van onze workshops op woensdag of dans samen met ons het dak eraf tijdens de feestavond op vrijdag! Wat is er allemaal te doen? Dinsdag 21 november 19:30 – 20:45 uur Voorstelling Theater Klare Taal                                                            Kaarten € 7,50 per persoon en reserveren verplicht Woensdag 22 november 13:00 – 14:00 uur Workshop Theater 14:00 – 15:00 uur Workshop Dans 15:00 – 16:00 uur Workshop Zang 16:00 – 17:00 uur Workshop Ritmiek Leuk voor jong en oud en gratis toegang! 19:30 – 20:45 uur Voorstelling Theater Klare Taal                                                         Kaarten € 7,50 per persoon en reserveren verplicht Donderdag 23 november 19:30 – 20:45 uur Voorstelling Theater Klare Taal                                                            Kaarten € 7,50 per persoon en reserveren verplicht Vrijdag 24 november 19:00 – 20:30 uur                           Receptie (besloten) 20:30 – 23:00 uur                           Feestavond met DJ Mike & Get Vinced                                                        Gratis entree + 1 consumptiemunt  en vrije inloop Hoe reserveer je je plek?  Gezien het beperkte aantal zitplaatsen in ons theater is het belangrijk vooraf jouw stoel te reserveren voor de voorstelling. Dit doe je door een mailtje te sturen naar theaterklaretaal@driestroom.nl of binnen te lopen bij Huis van de wijk Triade. Let op: na aanmelding is de stoel voor jou gereserveerd. Kun je onverhoopt toch niet komen? Meld je dan weer af zodat jouw stoel weer vrij komt voor iemand anders. Betaling kan op de avond zelf worden voldaan d.m.v. pin of contant. Graag tot ziens bij een van onze activiteiten of voorstellingen in onze feestweek van dinsdag 21 november tot en met vrijdag 24 november! Bekijk hier onze flyer met het programma! Theater Klare Taal Prins Hendrikstraat 7 6661 XL Elst theaterklaretaal@driestroom.nl 06 – 53 36 18 57 theaterklaretaal.nl   Lees verder

Blijf op de hoogte van onze ontwikkelingen

We sturen je maximaal 2 mails per maand.